Wtorek, 20 sierpnia 2019. Imieniny Bernarda, Sabiny, Samuela

Więcej zdrowia w Gminie Kolno

2017-11-17 15:15:23 (ost. akt: 2017-11-17 15:19:11)

Cytologia jest podstawowym badaniem w diagnostyce raka szyki macicy. Każda z nas myśli, że choroba jej nie dotyczy. Warto to sprawdzić już 22 Listopada 2017r. o godz. 16.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Kolnie . Organizatorzy zapraszają mieszkanki na darmowe badanie cytologiczne.

Takich spotkań w subregionie olsztyńskim odbędzie kilkadziesiąt. Odbywają się one w formie wykładów i prezentacji, rozmów i indywidualnych konsultacji. Po każdym spotkaniu uczestniczki mogą zapisać się na badanie lub od razu zrobić sobie cytologię.

22 listopada zapraszamy do Gminnego Centrum Kultury w Kolnie 25 na godz. 16.00. W czasie spotkania dowiemy się nieco więcej o raku szyjki macicy, zaprezentowany zostanie także krótki film, w którym specjaliści ze szpitala MSWiA w Olsztynie w przystępny sposób opowiedzą na czym polega cytologia i dlaczego to badanie jest tak ważne dla naszego zdrowia.

Edukatorką -Małgorzata Drężęk Skrzeszewska (położna z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie ), natomiast specjalistką ds. informacji —Justyna Niedzielska.

Spotkanie informacyjno-edukacyjne w Kozłowie odbędzie w ramach realizowanego obecnie projektu “Wdrażanie działań edukacyjnych i informacyjnych zwiększających zgłaszalność na badania profilaktyczne raka szyjki macicy-subregion olsztyński" i obejmuje swoim zasięgiem mieszkanki ośmiu powiatów: grodzkie Olsztyn, olsztyńskiego, bartoszyckiego, kętrzyńskiego, lidzbarskiego, mrągowskiego, nidzickiego i szczycieńskiego.

— Na spotkanie zapraszamy aktywne zawodowo panie w wieku 29-59 lat, które w ostatnich trzech latach nie miały robionej cytologii — wyjaśnia Małgorzata Chojnowska, koordynatorka projektu “Wdrażanie działań edukacyjnych i informacyjnych zwiększających zgłaszalność na badania profilaktyczne raka szyjki macicy-subregion olsztyński". — Do Kolna (Powiat Olsztyński) zapraszamy nie tylko panie tu mieszkające, ale także z okolicznych miejscowości. Po spotkaniu będzie można zapisać się na cytologię. Badanie jest bezpłatne.

Przyjdź, posłuchaj, porozmawiaj ze specjalistą i zrób sobie cytologię.

Spotkanie odbędzie się 22 listopada, godz. 16.00, w siedzibie Gminnego Centrum Kultury Kolnie (Kolno 25, 11-311 Kolno).
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages